چاپ کلیشه –  در پروسه رادیوگرافی، پرتوهای ایکس بر بدن برای بررسی تابانده می شود و تصاویر حاصله بر روی کلیشه یا پرده های حساس منتقل می شود.

کلیشه چیست ؟

بخش های رادیولوژی بخش های بسیار مهم و گران قیمت هر مرکز پزشکی هستند و وجود اختلالات آنها ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را برای بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ایجاد کند. تخمین زده شده است که حداقل 25٪ از بیماران برای درمان خود به تصویربرداری تشخیصی  و بیش از 80٪ از بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها نیاز به تصویربرداری تشخیصی دارند. شایع ترین درخواست تصویربرداری اشعه ایکس است. این دومین ارزیابی پاراکلینیکی متداول پس از مطالعات آزمایشگاهی است. پرتونگاری ساده و سونوگرافی ساده بیش از 90٪ از کل نیازهای تصویربرداری را پوشش می دهد که اکثرا با چاپ کلیشه صورت می پذیرد.

برای اطلاع از هزینه چاپ تصایر سی تی اسکن و MRI روی کلیشه و سایر خدمت ما با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تلفن های رازان طب:

02122075273021220752730212674049609352062065

تبدیل کلیشه به سی دی

پیشرفت مترقی در سیستم های تصویربرداری تشخیصی و هزینه های آن طی دو دهه گذشته نشان می دهد که استفاده از فناوری تصویربرداری در جهان افزایش یافته است. جالب است که پیشرفت های جدید در این زمینه می تواند جایگزین فناوری های قبلی شود که منجر به مداخلات کمتری ، دوز پرتودرمانی ، هزینه و زمان می شود.

چاپ کلیشه باکیفیت

ارزیابی کیفیت و منسوخ بودن تجهیزات رادیولوژی و مقایسه آنها با استانداردهای معتبر بین المللی ، نقش اساسی در تضمین کیفیت در تصویربرداری و همچنین ارائه مراقبت دارد. استفاده بیش از حد برخی از دستگاه ها باعث آسیب دیدن آنها شده و متعاقبا هزینه بالایی را برای تعمیر تحمیل می کند. از طرف دیگر ، استفاده بهینه از برخی دستگاه ها می تواند باعث آسیب اقتصادی و غیر اقتصادی برای بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی شود. در حال حاضر به جای اینکه نتیجه رادیوگرفی با چاپ کلیشه ارائه شود بعضی آن را روی کاغذ چاپ می کنند و یا اینکه با تبدیل کلیشه به سی دی یا تبدیل CD به کلیشه انجام می شود.

روش تصویربرداری MRI به چه صورت است

تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) ، همچنین به عنوان تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی هسته ای شناخته می شود ، یک روش اسکن برای ایجاد تصاویر دقیق از بدن انسان است.

این اسکن از یک میدان مغناطیسی قوی و امواج رادیویی برای تولید تصاویری از قسمت هایی از بدن که نمی توان به خوبی با اشعه X ، اسکن CT یا سونوگرافی استفاده کرد ، استفاده می کند. به عنوان مثال ، این می تواند به پزشکان در دیدن مفاصل ، غضروف ، رباط ها ، عضلات و تاندون ها کمک کند ، که این امر برای تشخیص صدمات مختلف ورزشی مفید است. که این موضوع در نهایت منجرب به چاپ عکس رادیولوژی و ام آر آی می شود.

تبدیل ام آر آی (MRI) به کلیشه

برای تبدیل ام ار ای به عکس ، MRI، همچنین برای بررسی ساختارهای داخلی بدن و تشخیص انواع اختلالات مانند سکته های مغزی، تومورها، آنوریسم ها، آسیب های نخاعی ، مولتیپل اسکلروزیس و مشکلات گوش یا گوش داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این روش در تحقیقات برای اندازه گیری ساختار و عملکرد مغز استفاده می شود.

از دیگر امکانات ارائه شده توسط این مرکز

 • چاپ کلیشه با بهترین کیفیت
 • تبدیل کلیشه به سی دی
 • تبدیل سی دی به کلیشه
 • تبدیل ام آر آی (MRI) به کلیشه

فرآیند چاپ تصاویر پزشکی با استفاده از کلیشه

تبدیل ام ار ای به کلیشه

روش چاپ تصاویر سیتی اسکن و ام آر آی و سایر تصاویر پزشکی با استفاده از کلیشه به صورت زیر است:

 1. ابتدا تصویر آماده شده از سیتی اسکن، MRI یا سایر تصاویر پزشکی روی کلیشه قرار داده می شود.
 2. در مرحله دوم کلیشه مورد نظر را روی سیلندر دستگاه چاپ قرار می گیرد.
 3. در این مرحله کلیشه درون سینی رنگ مخصوص قرار داده می شود.
 4. سپس سینی درون دستگاه چاپ قرار گرفته و در نهایت تصویر CTSCAN یا MRI مورد نظر روی ورق مخصوص چاپ خواهد شد.

مزایای تصاویر چاپ شده  سیتی اسکن و ام آر آی  با استفاده از کلیشه

 • چاپ کلیشه نسبت به سایر روش های چاپ و نگه داری تصاویر ام آرآی و سیتی آسکن، ماندگاری بیشتر و کیفیت بالاتری دارد.
 • سرعت کلیشه چاپ بسیار بالا است و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه مراکز تصویر برداری و بیماران می شود.
 • جوهرهایی که در این چاپ استفاده می شود مبتنی بر آب هستند. این جوهرها عاری از هرگونه ماده و مواد مضر شیمیایی هستند و باعث آسیب به محیط زیست نمی شوند.
 • در چاپ کلیشه امکان چاپ متن روی چندین دستگاه به صورت همزمان وجود دارد. این مورد باعث  برای تسریع فرآیند چاپ خواهد شد.
 • به دلیل سبک تر بودن کلیشه ها نسبت به صفحات متحرک امکان ذخیره سازی، جابجایی و توزیع سریع  و آسان تر آن وجود دارد.
 • امکان باز تولید تصاویر و تصاویر سی تی اسکن و ام آر آی چاپ شده با  کلیشه ها و استفاده مجدد از آن ها یکی دیگر از مزایای استفاده از این تنوع چاپ است.

تبدیل CD سیتی اسکن و MRI به کلیشه

توموگرافی کامپیوتر (Computed Tomography)یا سی تی اسکن یکی از شاخه های مهم پزشکی است. سیتی اسکن  ترکیبی از تصاویر اشعه X گرفته شده از زوایای مختلف است که در آن برای ایجاد تصاویر اجزای بدن از پردازش های رایانه ای استفاده می کند. تصاویر سیتی اسکن کمک شایانی به علم پزشکی کرده است. با استفاده از تصاویر سیتی اسکن و ام آر آی می توان بافت های درون بدن را مشاهده و انواع بیماری ها را تشخیص داد و بررسی نمود. به همین دلیل و با توجه به اینکه سی تی اسکن جزء جدایی ناپذیر در تشخیص و درمان  بیماری ها است، تصاویر حاصل از آن نیز بسیار مهم است.

تبدیل کلیشه به سی دی

استفاده از سی دی و فیلم برای نگه داری و نمایش تصاویر رادیوگرافی مشکلاتی از قبیل خراب شدن، پاک شدن، لود نشدن سی دی و فیلم و غیره را به همراه دارد. با وجود این مشکلات بهترین روش نگه داری تصاویر پزشکی مانند تصاویر سیتی اسکن و ام آر آی استفاده از کلیشه های با کیفیت است. رازان طب یکی از مراکز تخصصی چاپ تصاویر پزشکی روی کلیشه های مخصوص و تبدیل کلیشه های ام آر آی و سی تی اسکن به کلیشه است.

خدمات رازان طب

در مرکز تخصصی چاپ تصاویر پزشکی رازن طب، تبدیل سی دی ام آر آی و  سیتی اسکن به کلیشه و برعکس با کیفت بالا و تحویل فوری انجام می شود. رازان طب با سال ها سابقه درخشان در زمینه چاپ تصاویر ام آرآی و سی تی اسکن روی کلیشه، تبدیل فیلم و عکس ام آر آی و سی تی اسکن به کلیشه و برعکس آماده خدمت رسانی به کلیه مراکز CT SCAN و MRIدر سراسر کشور و بیماران عزیز است.