چاپ کلیشه –  در پروسه رادیوگرافی، پرتوهای ایکس بر بدن برای بررسی تابانده می شود و تصاویر حاصله بر روی کلیشه یا پرده های حساس منتقل می شود.

کلیشه چیست ؟

بخش های رادیولوژی بخش های بسیار مهم و گران قیمت هر مرکز پزشکی هستند و وجود اختلالات آنها ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را برای بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ایجاد کند. تخمین زده شده است که حداقل ۲۵٪ از بیماران برای درمان خود به تصویربرداری تشخیصی  و بیش از ۸۰٪ از بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها نیاز به تصویربرداری تشخیصی دارند. شایع ترین درخواست تصویربرداری اشعه ایکس است. این دومین ارزیابی پاراکلینیکی متداول پس از مطالعات آزمایشگاهی است. پرتونگاری ساده و سونوگرافی ساده بیش از ۹۰٪ از کل نیازهای تصویربرداری را پوشش می دهد که اکثرا با چاپ کلیشه صورت می پذیرد.

پیشرفت مترقی در سیستم های تصویربرداری تشخیصی و هزینه های آن طی دو دهه گذشته نشان می دهد که استفاده از فناوری تصویربرداری در جهان افزایش یافته است. جالب است که پیشرفت های جدید در این زمینه می تواند جایگزین فناوری های قبلی شود که منجر به مداخلات کمتری ، دوز پرتودرمانی ، هزینه و زمان می شود.

چاپ کلیشه باکیفیت

ارزیابی کیفیت و منسوخ بودن تجهیزات رادیولوژی و مقایسه آنها با استانداردهای معتبر بین المللی ، نقش اساسی در تضمین کیفیت در تصویربرداری و همچنین ارائه مراقبت دارد. استفاده بیش از حد برخی از دستگاه ها باعث آسیب دیدن آنها شده و متعاقبا هزینه بالایی را برای تعمیر تحمیل می کند. از طرف دیگر ، استفاده بهینه از برخی دستگاه ها می تواند باعث آسیب اقتصادی و غیر اقتصادی برای بیماران و سیستم های مراقبت های بهداشتی شود. در حال حاضر به جای اینکه نتیجه رادیوگرفی با چاپ کلیشه ارائه شود بعضی آن را روی کاغذ چاپ می کنند و یا اینکه با تبدیل کلیشه به سی دی یا تبدیل CD به کلیشه انجام می شود.

 

روش تصویربرداری MRI به چه صورت است

تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) ، همچنین به عنوان تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی هسته ای شناخته می شود ، یک روش اسکن برای ایجاد تصاویر دقیق از بدن انسان است.

این اسکن از یک میدان مغناطیسی قوی و امواج رادیویی برای تولید تصاویری از قسمت هایی از بدن که نمی توان به خوبی با اشعه X ، اسکن CT یا سونوگرافی استفاده کرد ، استفاده می کند. به عنوان مثال ، این می تواند به پزشکان در دیدن مفاصل ، غضروف ، رباط ها ، عضلات و تاندون ها کمک کند ، که این امر برای تشخیص صدمات مختلف ورزشی مفید است. که این موضوع در نهایت منجرب به چاپ عکس رادیولوژی و ام آر آی می شود.

تبدیل ام آر آی (MRI) به کلیشه

برای تبدیل ام ار ای به عکس ، MRI، همچنین برای بررسی ساختارهای داخلی بدن و تشخیص انواع اختلالات مانند سکته های مغزی، تومورها، آنوریسم ها، آسیب های نخاعی ، مولتیپل اسکلروزیس و مشکلات گوش یا گوش داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این روش در تحقیقات برای اندازه گیری ساختار و عملکرد مغز استفاده می شود.

از دیگر امکانات ارائه شده توسط این مرکز

  • چاپ کلیشه با بهترین کیفیت
  • تبدیل کلیشه به سی دی
  • تبدیل سی دی به کلیشه
  • تبدیل ام آر آی (MRI) به کلیشه